Ekspert w kreacji systemów oświetleniowych

LUXIONA Poland jest częścią hiszpańskiej Grupy LUXIONA, która od ponad 90 lat z sukcesami działa na międzynarodowym rynku branży oświetleniowej.

Grupa LUXIONA, w tym kontynuująca realizację strategii LUXIONA Poland specjalizuje się w komponowaniu i kreacji systemów oświetleniowych wewnętrznych i zewnętrznych, opierając się na solidnym, eksperckim doświadczeniu oraz szerokim wachlarzu marek produktowych. Częścią integralną oferty LUXIONA Poland są kompleksowe rozwiązania oświetleniowe, obejmujące produkcję oraz szeroko rozumiane usługi projektowe, realizowane przez wysokiej klasy projektantów, przygotowane na potrzeby m.in.: przestrzeni architektonicznych, obszarów pomieszczeń czystych, powierzchni komercyjnych etc.

LUXIONA Poland jest niekwestionowanym liderem na rynku rozwiązań typu CLEAN ROOM – dla tzw. obiektów czystych tj. sterylnego oświetlenia pomieszczeń szpitalnych, oświetlenia fabryk farmaceutycznych czy laboratoriów chemicznych.

LUXIONA Poland zatrudnia profesjonalistów z sektora oświetleniowego z ogromnym doświadczeniem. Zarządzając projektem zespół LUXIONA Poland gwarantuje zastosowanie najlepszych z możliwych rozwiązań technicznych w obszarze docelowego stosowania oświetlenia. Zespół LUXIONA Poland specjalizuje się w realizacji projektów wymagających indywidualnego podejścia oraz zastosowania nowoczesnych technologii.

Systemy oświetleniowe w przykładowych, prestiżowych projektach, realizowane przez Grupę LUXIONA i LUXIONA Poland:

• Katedra Sagrada Familia w Barcelonie projektu Antonio Gaudiego
• Miasto Sprawiedliwości w Barcelonie projektu Davida Chipperfelda
• Dworzec Centralny w Warszawie
• Biurowiec Catalina w Warszawie
• Centrum Profilaktyki Nowotworów w Warszawie.

Zakres usług

Przedmiotem działalności LUXIONA Poland jest realizacja komplementarnych zamówień dotyczących kreacji systemów oświetleniowych, na co składa się proces projektowania, w tym doboru odpowiednich opraw oraz customizowania procesu produkcji na potrzeby konkretnej inwestycji. Usługi realizowane przez zakład produkcyjny charakteryzują się elastycznością, dotyczącą możliwości modyfikacji produktowych oraz krótkim terminem realizacji.

Bogata oferta produktowa oraz możliwości korzystania z elastycznych usług serwisu produkcyjnego, gwarantują nieograniczone możliwości projektowania systemów oświetleniowych dla najbardziej wymagających rozwiązań architektonicznych.

W ofercie Luxiona Poland znajdują się również pomocne dla Architektów i Projektantów oświetlenia gotowe programy, w ramach których grupa specjalistów opracowała funkcjonale systemy oświetleniowe, dedykowane konkretnym przestrzeniom i pomieszczeniom:

Program Clean

System oświetlenia pomieszczeń czystych

Luxiona Poland jest liderem oferującym systemy oświetlenia pomieszczeń czystych, szeroka gama opraw typu CLEAN gwarantuje jakość i bezpieczeństwo oświetlenia w pomieszczeniach CLEAN ROOM typu: sale operacyjne, pomieszczenia w otoczeniu sal operacyjnych, sterylizatornie, laboratoria, farmacja i inne rozwiązania specjalistyczne.

Program Supermarket

System oświetlenia sklepów
Jest to specjalna oferta zawierająca rozwiązania dedykowane dla sklepów i supermarketów. Opiera się o specjalistyczne rozwiązania techniczne oświetlenia pozwalające na takie zastosowanie, które przyniesie znaczące korzyści finansowe.

Sklepy od dawna stosują różne metody z zakresu marketingu zapachowego czy audio-marketingu wywierając wpływ na klienta poprzez wykorzystanie jego zmysłów.

Wychodząc naprzeciw zasadom merchandisingu oraz marketingu oświetleniowego przygotowaliśmy ofertę produktową dającą możliwość „podkreślenia” produktów Premium w alejkach sklepowych. Główną ideą programu jest nowe podejście do funkcji, jaką pełni oświetlenie w sklepie.

Program szkoła

System oświetlenia placówek szkolnych
Program szkoła jest dla nas wyjątkowy, stanowi pewnego rodzaju misję firmy. W dbałości o zdrowie i rozwój dzieci nasi specjaliści opracowali specjalną ofertę skierowaną do szkół. Chcemy, aby dzięki naszej pracy dzieci mogły się uczyć w lepszych warunkach, które będą stymulować ich rozwój zamiast powodować kłopoty ze wzrokiem i koncentracją. Dobre światło poprawia szybkość czytania, koncentrację i skupienie uwagi u dzieci.

Nasza oferta została opracowana w sposób pozwalający na zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków oświetleniowych w szkołach przy jednoczesnej dbałości o finanse szkół.

Zastosowane w naszym modelowym projekcie produkty dają możliwość uzyskania optymalnego natężenia światła, jego kierunku oraz barwy, przy jednoczesnych znacznych oszczędnościach związanych ze zmniejszonym zużyciem energii

Program Zielona Stacja Benzynowa

System oświetlenia stacji benzynowych

Program skierowany do właścicieli stacji benzynowych, dający możliwość optymalnego oświetlenia poszczególnych elementów obiektu. Zastosowanie najnowocześniejszej technologii oświetleniowej LED, wzmocnione sterowaniem oraz bezobsługowe działanie systemu wpływa korzystnie na oszczędność energii elektrycznej przy okazji kreuje wizerunek stacji. Dodatkowo innowacyjne rozwiązanie oświetlenia pionowych płaszczyzn wpływają pozytywnie na zwiększenie widoczność stacji benzynowej z drogi.

Program
Outdoor

Oświetlenie zewnętrznych przestrzeni architektonicznych

Kompleksowa propozycja dotycząca systemów oświetlenia zewnętrznego, przygotowana z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań technologicznych oraz wzorniczych. Systemy dedykowane do obszarów takich jak oświetlenie drogowe, uliczne, miejskie, parkowe oraz projekty iluminacyjne.

Będąc dostawcą kompleksowych rozwiązań w dziedzinie oświetlenia, eksperci z Luxiona Poland zapewniają Klientom pełen zakres doradztwa, na każdym etapie realizacji inwestycji oświetleniowych.
Bogata oferta asortymentowa Luxiona Poland pozwala na tworzenie rozwiązań dedykowanych konkretnym inwestycjom. Lista produktów zawartych w katalogu produktowym, to jedynie punkt wyjściowy przy tworzeniu spersonalizowanego projektu oświetleniowego.

Zakład produkcyjny firmy LUXIONA Poland usytuowany jest w Jacentowie, koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Łączna powierzchnia gruntów fabryki wynosi 57,000 m2. Produkcja w zakładzie realizowana jest wg nowoczesnych rozwiązań i technologii. Siłę zakładu produkcyjnego stanowi szeroki park maszynowy, najwyższa kompetencja pracowników, elastyczność produktowa, krótkie terminy realizacji, customizowane rozwiązania oraz produktywność.
W magazynie zakładu produkcyjnego dostępne jest ok. 35 tys. indeksów wyrobów gotowych typu: oprawy architektoniczne, projektory, opraw do wbudowania, nastropowe, oprawy typu CLEAN, przemysłowo-sportowe oraz oprawy zewnętrzne.
Dzięki stałej produkcji opraw i customizowanym rozwiązaniom – firma LUXIONA sprawnie reaguje na dynamiczny rozwój i potrzeby rynku.

Do pobrania:

Certyfikat ISO 9001
Certyfikat ISO 14001
Certyfikat ISO 13485

Zakład produkcyjny w Polsce – Jacentów

Doświadczenie dwóch stuleci

Luxiona Poland swoją aktywność oświetleniową rozpoczęła poprzez ekspansję Grupy Luxiona, która realizując plan rozwoju przyjęła w swoje szeregi firmę z polskimi korzeniami i z ogromnym doświadczeniem na rynku oświetleniowym oraz profesjonalnie przygotowanym zapleczem produkcyjnym, znaną wcześniej pod nazwą Aga Light.

Historia Aga Light SA w Polsce:

Produkcja i oferta:

Producent i Dystrybutor opraw oświetleniowych produkowanych w Polsce – zaprojektowanych do pomieszczeń specjalnych, biurowych, handlowych i przemysłowych, z siedzibą w Jacentowie i biurem handlowym w Macierzyszu.

Ochrona Środowiska:

Aga Light SA jako polska firma, podjęła szeroko zakrojone działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz promowania energooszczędnych systemów oświetleniowych.

2009r. – AGA LIGHT SA wstąpiła w szeregi Hiszpańskiej Grupy LUXIONA, zgodnie z planami rozwojowymi Grupy
Hiszpańska Grupa LUXIONA działająca z sukcesem na międzynarodowym rynku profesjonalnego oświetleniowym jest uznana jako jeden z najbardziej kompleksowych dostawców rozwiązań oświetleniowych na rynku europejskim. Grupa konsekwentnie realizuje plan międzynarodowego rozwoju, stale rozszerzając ofertę produktową. W skład Grupy wchodzą następujące marki:Troll ( oświetlenie techniczne), Metalarte (oświetlenie dekoracyjne ), Sagelux (oświetlenie awaryjne ) LED & Co (oświetlenie diodowe).

Historia Grupy Luxiona:

Marki produktowe wchodzące w skład Grupy Luxiona łączą w jedną ofertę doświadczenia wielu zaangażowanych profesjonalistów pracujących na ich rozwojem przez ostatnie dwa stulecia:
Rok 1929 TROLL
Rok 1932 METALARTE
Rok 1982 SAGELUX
Rok 1999 LED&CO
Rok 1929 Powstaje J. Feliu de la Penya, firma zajmująca się produkcją i sprzedażą produktów oświetlania wnętrz.
Rok 1932 Utworzenie marki Metalarte, nastawionej na projektowanie, produkcję i sprzedaż oświetlenia dekoracyjnego.
Rok 1974 Narodziła się marka Troll, opierająca produkcję na systemach szynoprzewodów, pozwalających na elastyczne lokalizowanie opraw oświetleniowych, szczególnie projektorów, zainspirowana systemem szynowego transportu elektrycznego popularnych wtedy trolley-busów, które krążyły po dużych miastach całego świata. Sukces tego genialnego wynalazku (opatentowanego w 1961 roku) przyczynił się do wzrostu sprzedaży firmy Troll, która stała się jednym z liderów rynku oświetleniowego.
Rok 1980- 1989 Etap znaczącej ekspansji firmy, zapewniając sobie pozycję lidera wśród firm oświetleniowych w Hiszpanii. Utworzenie naszego głównego ośrodka projektowania oraz rozwój efektywnej strategii dystrybucji.
Rok 1989 Przejęcie i fuzja z fimami Nipsa i Fludesa, specjalizujących się w oświetleniu jarzeniowym.
Rok 1990- 1999 Owocna ekspansja na rynki międzynarodowe, zaznaczona otwarciem przedstawicielstw we Francji, Niemczech, Meksyku i Włoszech.
Rok 1999 Zakup firm: Metalarte, specjalizującej się w oświetleniu dekoracyjnym, oraz Tronics (Led&Co) – producenta sprzętu i systemów elektronicznych dla produktów oświetleniowych.
Rok 2002 Otwarcie przedstawicielstwa w Portugalii.
Rok 2007 Zakup firmy Promolec S.L. (Sagelux) specjalizującej sie w oświetleniu awaryjnym. Otwarcie oddziału firmy w Chinach, którego produkcja i sprzedaż i dystrybucja przeznaczona jest na rynek krajowy.
Rok 2008 Utworzenie nowej spółki handlowej w Holandii.
Rok 2009 Zakup firmy Aga Light S.A. (Polska), specjalizującej się w produkcji opraw hermetycznych przeznaczonych do obiektów czystych.
Rok 2011 Utworzenie marki LUXIONA jako solidnej grupy oświetleniowej zorientowanej na świadczenie kompleksowych usług poprzez kompletne i skuteczne portfolio obecnych w Grupie marek oświetleniowych.