Luxiona sponsorem tytularnym zespołu futsalowego AZS UMCS Lublin

14.09.2020

Kategoria:Aktualności

Firma Luxiona Poland S.A. została pierwszym w historii sponsorem tytularnym zespołu futsalowego AZS UMCS Lublin. W piątek (11 września) w Rektoracie UMCS odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano o tym fakcie.

Obecni na spotkaniu byli: Rektor UMCS, prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji ‒ Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Dyrektor Sprzedaży na Polskę ‒ Rafał Mroczek (Luxiona), Regionalny Dyrektor Sprzedaży Luxiona Poland S.A. ‒ Łukasz Świć, Prezes AZS UMCS Lublin ‒ Rafał Walczyk, Dyrektor Sportowy drużyny futsalistów AZS UMCS Lublin ‒ Artur Banasik.

Jako pierwszy zabrał głos gospodarz konferencji, Rektor UMCS ‒ prof. dr hab. Radosław Dobrowolski:

Chciałem serdecznie podziękować za tę deklarację wsparcia sponsorskiego sekcji futsalowej AZS UMCS Lublin. Jest to wydarzenie szczególne, spektakularne, nie mające miejsca w latach poprzednich. Mam nadzieję, że to dobry prognostyk na to, żeby wsparcie naszych sekcji sportowych przez podmioty zewnętrzne stawało się już standardem. Chcę zwrócić uwagę, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej od kilku co najmniej lat mocno poza sferą dydaktyczną wspiera sport akademicki czy kulturę akademicką. Myślę, że ta deklaracja wsparcia sekcji futsalu wynika z dostrzeżenia działań czynionych w sferze promocyjnej, stawiania na sport akademicki. Cieszę się, że otwieramy tym samym nowy etap rozwoju akademickiego oraz umacniamy jego rangę w szeroko rozumianej działalności studenckiej. Dodam, że rozmawialiśmy o tym, aby współpraca między firmą Luxiona Poland a Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w najbliższym czasie się rozszerzała też na inne sfery: te związane z nauką, badaniami czy to działalnością dydaktyczną. Kilka pomysłów w tym względzie już zdążyliśmy zasygnalizować. Mam nadzieję, że będą one przedmiotem dalszego rozwoju. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Po Rektorze usłyszeliśmy kilka słów od przedstawicieli firmy Luxiona.

Tak jak Pan Rektor wspominał, rozmawialiśmy wcześniej. I ta rozmowa zeszła z tych biznesowych na takie bardziej ideologiczne, przyziemne sprawy, które nie są nam obce. Nasza firma produkuje oprawy oświetleniowe. Jesteśmy dużym międzynarodowym koncernem rodem z Hiszpanii, natomiast w Polsce mamy bardzo silne struktury. Osiągnęliśmy duży sukces: jesteśmy jedną z największych firm oświetleniowych na rynku polskim i nie tylko. Jesteśmy dobrzy w rozwijaniu firmy, zarabianiu pieniędzy, ale cieszymy się, że możemy zrobić coś innego, ciekawego. Wierzymy, że ludzie, którzy mają pasję potrzebują takiego wsparcia jak nasze. Takiego typowego sponsoringu, bo dzięki temu oni mogą cieszyć się swoją pasją. Razem z Panem Rektorem mamy wiele ciekawych pomysłów na przyszłość, dotyczących nie tylko edukacji, ale też oszczędności na prądzie czy kwestiach związanych ze środowiskiem. Jesteśmy dużym graczem na rynku i wiele możemy zaoferować naszym partnerom, ale chcielibyśmy wyjść szerzej, do środowisk akademickich z edukacją. W jakim kierunku się rozwijać, jak oszczędzać prąd. Dziękujemy, że możemy w jakiś sposób tu zaistnieć. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się rozwijać ‒ mówił Rafał Mroczek (Dyrektor Sprzedaży na Polskę).

Zadowolenia z faktu dołączenia Luxiony do grona przyjaciół sportu nie kryła Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji ‒ Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

To bardzo ważny i kolejny dobry dzień dla środowiska sportowego. Ogromne podziękowania, bo do grona przyjaciół sportu dołączają kolejne osoby. Kolejny podmiot, który wspólnie z min. Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej, Miastem Lublin, Województwem Lubelskim wspólnie będzie dbał o siłę kolejnej drużyny z naszego miasta. W imieniu Miasta Lublin chcę podziękować, że będziemy mogli budować wielopłaszczyznowy, ale dzięki temu stabilny model finansowania dla lubelskiego sportu. Z pełnym przekonaniem gratuluję, bo trafili Państwo do grona osób, które kochają sport i to co robią, robią z pełną pasją i zaangażowaniem. Mam nadzieję, że coraz więcej podmiotów będzie dołączało do tego grona i podąży Państwa śladem.

Rangę wydarzenia podkreślał też Prezes AZS UMCS Lublin, Rafał Walczyk:

W imieniu Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin chciałbym ogromnie podziękować przedstawicielom firmy Luxiona za okazane zaufanie dla naszego klubu. Nie ukrywam, że ta dzisiaj rozpoczynająca się współpraca to pokłosie wielu lat działań całego naszego zespołu AZS UMCS, akurat w tym momencie na czele ze mną. Dlatego w imieniu całej społeczności uczelnianej jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję. Słowa podziękowania kieruje również w stronę Pana Rektora, dzięki któremu mamy możliwość tworzenia bardzo silnego i stabilnego ośrodka akademickiego i sportowego, który jest zauważalny nie tylko w regionie, ale też w całym kraju. Na ręce Pani Prezydent Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak chciałbym również  złożyć podziękowania dla całego Miasta Lublin, które jest naszym partnerem strategicznym. Dzięki któremu mamy możliwość rozwijania sportu. Na pewno wsparcie firmy Luxiona przyczyni się do tego, by kolejna sekcja AZS UMCS Lublin weszła na wyższy poziom sportowy. Liczę, że wynikiem tego w niedalekiej przyszłości będzie gra w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Mam nadzieję, że ta współpraca cały czas będzie rozwijana.

Walkę drużyny o na parkiecie zapowiadał z kolei Dyrektor Sportowy drużyny futsalu AZS UMCS Lublin, Artur Banasik:

Ogrom słusznych podziękowań, do których oczywiście się dołączam. Podpisanie tej umowy daje nam bardzo dużo możliwości. Partner jest bardzo solidny. My ze swojej strony, jako zespół nie możemy nic innego zrobić, by starać się grać jak najlepiej. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Źródło: azs.umcs.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Luxiona