Spotkanie biznesowe – szkolenie produktowe w Driveland Polska

30.09.2020

Kategoria:Aktualności

W dniu 23 września firma LUXIONA Poland S.A. zorganizowała spotkanie biznesowe – szkolenie produktowe dla wybranych Klientów z województwa mazowieckiego. Wydarzenie odbyło się na terenie ośrodka doskonalenia techniki jazdy Driveland Polska w Słabomierzu koło Mszczonowa. Ośrodek należy do Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara (https://www.abjtk.pl/).

Obiekt został oświetlony oprawami naszej produkcji. Nowoczesny budynek, oddany do użytku na początku tego roku, jest zlokalizowany tuż przy drodze krajowej nr 50. Bez problemu dostrzeżemy go również po zmroku. Elewacja od strony trasy oraz placów manewrowych została oświetlona naświetlaczami typu Tube LED. Strefy komunikacyjne, w postaci podjazdów dla aut wokół budynku, oświetlają zaś słupki Kubik Pole Soft 100 LED w wariancie RGB, z możliwością zmiany koloru światła.

Po wejściu do budynku w oczy rzuca się przestronna recepcja, a nieco dalej największa w budynku sala konferencyjna. Wykorzystano tu oprawy Essence LED o różnych długościach. Nieszablonowo oprawy nie są ułożone w liniach, tylko w ciekawy sposób umieszczone względem siebie pod różnymi kątami. Oprawy Essence LED dominują w całym budynku. Oświetlają również długi korytarz, dumnie eksponując niewyobrażalną ilość pucharów zdobytych przez Tomka Kuchara podczas jego kariery sportowej. Korytarz prowadzi do hali garażowej (jakżeby inaczej – oświetlonej Essence’ami), w której Tomasz Kuchar przechowuje swoje środki transportu – śmigłowiec Robinson R44 i auto Mitsubishi Lancer Evo V.

Górna sala, pełniąca rolę restauracji podczas wydarzeń w Driveland, z wyjściem na taras widokowy, z którego można podziwiać zmagania kierowców na placach manewrowych, została oświetlona w identycznej koncepcji jak parter. Tu uwagę należy zwrócić na grafikę biegnącą wzdłuż schodów prowadzących na górną salę. Jest ona wyeksponowana za pomocą światła wydobywającego się z projektorów Tear LED.

Aby obejrzeć pełną galerię zdjęć z obiektu zapraszamy do odwiedzenia strony – http://luxiona.pl/realizacja/driveland/

Wydarzenie dla Klientów LUXIONA Poland zostało podzielone na dwie części. Pierwsza część składała się ze szkolenia dotyczącego najświeższych tematów z dziedziny techniki świetlnej. W pierwszej kolejności naszym gościom przybliżyliśmy zagadnienie światła jako źródła dobrego samopoczucia, opierając się na tematyce Human Centric Lighting. Następnie przeszliśmy do trudności, z jakimi trzeba się mierzyć i tego jak sobie z nimi radzić, przy okazji wykorzystywania oświetlenia LED w pomieszczeniach, gdzie występują szczególne warunki, takie jak obecność substancji chemicznych, wysokie czy niskie temperatury itp. Ostatnim technicznym zagadnieniem była tematyka specjalistycznych opraw dezynfekujących, wykorzystujących promieniowanie UV-C zabijające wirusy, bakterie czy grzyby. Temat niezwykle ważny w czasach panującej pandemii koronawirusa. Nie zabrakło omówienia najnowszych realizacji oświetleniowych, jakie wykonaliśmy na przestrzeni ostatniego roku. Przedstawiliśmy także kilkanaście strategicznych nowości produktowych, które namacalnie pokazaliśmy naszym Gościom. Na końcu zorganizowaliśmy krótki spacer po obiekcie Driveland, celem przedstawienia koncepcji projektowej, jaką zastosowaliśmy przy okazji tej realizacji oświetleniowej.

Po części szkoleniowej z tematów techniki świetlnej przyszedł czas na zmagania naszych Klientów na torach manewrowych. Oczywiście na początku nie mogło zabraknąć teorii. Wydawałoby się tak prosty i oczywisty temat jak poprawna pozycja za kierownicą, przed wieloma z nas odsłonił błędy, jakie na co dzień popełniamy. Gdy opanowaliśmy już zagadnienie poprawnego, a co najważniejsze bezpiecznego, minimalizującego obrażenia podczas kolizji, sposobu siedzenia na fotelu kierowcy, mogliśmy rozpocząć jazdy. Uczestnicy szkolenia mieli do swojej dyspozycji sześciu profesjonalnych instruktorów oraz cywilne auta segmentu C. Po zademonstrowaniu każdego z ćwiczeń przez instruktora, swoich sił próbowali nasi Goście. Każdy z nich mógł wykonać nawet kilkanaście prób każdego etapu. Ćwiczenia miały na celu budować świadomość u kierowców, jak unikać niebezpiecznych sytuacji na drodze, symulować sytuacje ekstremalne (tj. poślizg, awaryjne hamowanie) i przedstawiać metody radzenia sobie w nich oraz propagowanie tzw. jazdy defensywnej oraz eko jazdy, czyli jak ograniczać koszty eksploatacji samochodu, nie tracąc tempa jazdy. Plan ośrodka został opracowany w taki sposób, by zajęcia mogły odbywać się równocześnie nawet w ramach 7 modułów. Konfiguracja toru została przemyślana tak, by zajęcia w ramach jednego modułu nie kolidowały z ćwiczeniami w innych strefach obiektu. Moduły, z którymi mierzyli się uczestnicy szkolenia to:

1. dynamiczny slalom

2. jazda szosowa

3. slalom wertykalny

4. jazda po okręgu

5. szarpak + duża płyta poślizgowa

6. hamowanie w łuku i na wprost – mała płyta poślizgowa

7. wzniesienie – nauka prawidłowego hamowania

Na koniec szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Trzech kierowców, którzy najszybciej wykonali próbę sportową na torze, zostali wyróżnieni pucharami.

Zapraszamy poniżej do relacji fotograficznej z wydarzenia.

To nie koniec emocji związanych z doszkalaniem bezpiecznych technik jazdy w Driveland Polska, organizowanych dla naszych Klientów. Już 6 października wystartujemy z kolejnym wydarzeniem dla klientów z województwa mazowieckiego, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu 23 września.

Do zobaczenia!

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Luxiona