Oprawy bakteriobójcze

15.04.2020

Kategoria:Aktualności

Informujemy, że w ofercie naszej firmy pojawiły się oprawy bakteriobójcze do dezynfekcji powietrza, emitujące promieniowanie ultrafioletowe UV-C, które zabija bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje, gdy tylko te znajdują się w zasięgu promieni emitowanych przez źródła UV-C. Co za tym idzie jesteśmy jedyną w Polsce firmą oświetleniową, produkującą tego typu produkty i posiadającą certyfikat z zakresu projektowania i wytwarzania opraw oświetleniowych użytku medycznego ISO 13485. Ofertę stanowią trzy rodzaje opraw bezpośredniego działania oraz oprawa przepływowa z wymuszonym obiegiem powietrza.

Oprawy bezpośredniego działania:

  1. Agaline UV-C – belka na źródła T8. Montaż na regulowanym uchwycie na ścianie bądź montaż podłogowy na mobilnym stojaku.
  2. Universal UV-C – oprawa przeznaczona do montażu nastropowego, do położenia na konstrukcji sufitu modułowego lub do montażu w suficie gipsowo-kartonowym za pomocą ramki adaptacyjnej. Źródłem promieniowania są świetlówki kompaktowe TC-L.
  3. Oktan UV-C – kompaktowa oprawa na świetlówki TC-L do montażu naściennego. Możliwy jest również montaż na opcjonalnym mobilnym stojaku.

Oprawa przepływowa:

  1. Airstream UV-C – oprawa bakteriobójcza z wymuszonym obiegiem powietrza, wyposażona w świetlówki T8 i przystosowana do montażu naściennego, nasufitowego bądź na stojaku.

Należy zwrócić szczególną uwagę na to, że oprawy bezpośredniego działania nie mogą pracować w obecności ludzi ponieważ wywołują oparzenia skóry i zapalenie spojówek. Co za tym idzie są wykorzystywane szczególnie nocą lub np. między zmianami w zakładach pracy, wówczas gdy w pomieszczeniu nie przebywa personel. W celach bezpieczeństwa, oprawy bezpośredniego działania mogą być wyposażone w czujnik ruchu, który wyłącza promieniowanie w momencie detekcji ruchu. Natomiast w oprawie przepływowej z wymuszonym obiegiem powietrza cały proces dezynfekcji zanieczyszczonego powietrza odbywa się wewnątrz komory oprawy. Jest ona dzięki temu całkowicie bezpieczna i rekomendowana do pracy w pomieszczeniach, w których w tym samym czasie musi znajdować się pracujący personel czyli np. w biurach.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z asortymentem LINK oraz ulotką przedstawiającą zagadnienie dezynfekcji promieniowaniem UV-C LINK.

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Luxiona