LUXIONA sponsorem Nagrody Związku Niemieckich Architektów Wnętrz (BDIA)

28.01.2020

Kategoria:Aktualności

Już po raz dziewiąty 27 września 2019 roku Związek Niemieckich Architektów Wnętrz (Bund der Deutschen Innenarchitekten) przy wsparciu LUXIONA GmbH przyznało nagrody innowacyjnym projektom architektonicznym. Niemiecka nagroda za aranżację wnętrz jest jedyną nagrodą w Niemczech poświęconą wyłącznie jakości aranżacji wnętrz.  Spośród 113 zgłoszeń jury złożone z ekspertów wybrało 27 projektów, z których wyłoniono czterech zwycięzców. Wręczenia nagród odbyło się podczas Dnia Architekta w Berlin Business Center w obecności około 500 gości.  I nagroda została przyznana Sabine Keggenhoff za projekt „K3 – CityPastoral”. Drugą nagrodę otrzymał Frank F. Drewes za projekt „Simplicity Campus Oelde” oraz Henrike Becker za projekt „Living in a cattle barn”. Trzecią nagrodę zdobyła Sabine Krumrey za projekt „Blood Donor Room University Campus”.

Nagroda przyznawana jest architektom wnętrz, którzy są odpowiedzialni za projekt i są autorami projektów. Zwycięzca pierwszego miejsca otrzymał 4.000 euro, za drugie miejsce laureaci otrzymali po 2.500 euro a za trzecie 1.000 euro. Udział w konkursie, który odbywa się co cztery lata, jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich architektów wnętrz zarejestrowanych w izbach regionalnych związku.


Luxiona GmbH należy do koncernu Luxiona z siedzibą w Hiszpanii, która w swoim portfolio posiada znane marki, takie jak: Troll, Metalarte i Sagelux.  Grupa specjalizuje się w optymalnych, kompletnych rozwiązaniach w zakresie projektowania, produkcji i marketingu oświetlenia dla architektury, biur, przemysłu i pomieszczeń czystych. Dzięki wieloletnim kompetencjom i ścisłej współpracy w projektach badawczo-rozwojowych, Grupa Luxiona jest jedną z wiodących firm w dziedzinie technologii oświetlenia LED.

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Luxiona